بهترین بیمه مهندسی

در زمان شروع هر گونه پروژه های مهندسی ابتدا کارفرما و پیمانکار موظف هستند اصول ایمنی کار را رعایت کند تا میزان خطرات کاهش یابد. اما به هر حال باز هم ممکن است خسارت های پیش بینی نشده رخ بدهد که در این صورت اگر چه این موارد از کنترل کارفرما و پیمانکار خارج هستند ولی جبران هزینه خسارت های رخ داده بر عهده آن ها خواهد بود. با توجه به آنچه گفته شد، اهمیت استفاده از بیمه های مهندسی درک شده است.

در سال های اخیر آمار فروش بیمه نامه های مهندسی نشان دهنده افزایش تقاضا برای این بیمه بوده و در نتیجه شرکت های بیمه گر به منظور ارضای نیاز مردم، در شهرهای مختلف کشور بیمه نامه های مهندسی را ارائه می کنند. اگر چه شرایط عمومی  بیمه نامه ها یکسان است ولی باز هم تفاوت هایی میان این نمایندگی ها وجود دارد که منجر می شود برخی از آن ها به عنوان بهترین بیمه مهندسی شناخته شوند.

 

ویژگی های بهترین بیمه مهندسی:

بهتر است قبل از خرید بیمه مهندسی ابتدا تحقیق کنید و در میان نمایندگی های موجود بهترین را انتخاب نمایید. برای این منظور به فاکتورهای زیر توجه داشته باشید:

۱-   ارائه مشاوره رایگان برای مشتریان

با توجه به این که اغلب افراد در زمان خرید بیمه مهندسی اطلاعات کافی ندارند لذا در نمایندگی بیمه باید گروهی از مشاورین خدمات رایگان را برای مشتریان ارائه کرده و کمک نمایند تا بهترین بیمه مهندسی خریداری شود.

۲-   جبران خسارت ها در اسرع وقت

زمانی که خسارتی  برای بیمه گذار رخ می دهد، خسارت مالی رخ داده برای او بسیار نگران کننده خواهد بود. بهترین بیمه مهندسی توسط آن دسته از نمایندگی هایی ارائه خواهد شد که به محض اعلام خسارت بیمه گذار، کارشناسان خود را جهت بررسی شرایط و برآورد خسارت ها به محل اعزام نموده و جبران خسارت ها سریعا صورت گیرد.

۳-   یادآوری تاریخ تمدید بیمه نامه

با توجه به این که اکثرا تاریخ تمدید بیمه مهندسی را فراموش می کنند لذا نمایندگی بیمه باید چند روز قبل از اتمام تاریخ، زمان تمدید را به بیمه گذار اطلاع دهد تا اقدامات لازم جهت خرید مجدد بیمه نامه صورت گیرد.

۴-   رسیدگی به شکایات بیمه گذاران

در راستای رضایتمندی مشتریان، نمایندگی های بیمه مهندسی موظف هستند شکایت های بیمه گذاران را بررسی کرده و مشکل رخ داده را رفع نماید. همچنین در صورتی که در مورد تغییرات و شرایط جدید بیمه نامه، طرح های موجود و… سوالی مطرح شده است باید کارشناسان بیمه آماده پاسخگویی به این سوالات باشند.

 

 

 

 

 

 

اگر به دنبال خرید بهترین بیمه مهندسی هستید ابتدا باید بدانید چه فاکتورهایی بر روی کیفیت بیمه نامه تاثیر می گذارد.